olmezan

Czym oddychamy?

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Smog w wielu górskich kurortach jest wielokrotnie większy niż w Warszawie, Wrocławiu, czy Szczecinie, ale większość turystów nie zdaje sobie z tego sprawy przebywając  w Krynicy-Zdrój, Suchej Beskidzkiej, Nowego Targu, Limanowej. Co ciekawe w kurortach pobierana jest opłata klimatyczna.... Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest uprawianie sportu na świeżym powietrzu, gdzie w danym dniu przekroczone są limity zanieczyszczeń - w tym wypadku jeszcze bardziej szkodzimy naszemu zdrowiu - lepiej już pozostać w domu. Bardzo źle pod tym względem wypada Nowy Sącz,  który w tym rankingu jakości powietrza jest ogonie europejskich miast. Dnia 26 stycznia dla Nowego Sącza  wydano ostrzeżenie:

Prognoza zanieczyszczenia powietrza dla miasta Nowego Sącza poniedziałek, 26 stycznia 2015 r. od godz. 0 do godz. 24

Dzisiaj, jutro i pojutrze na obszarze Nowego Sącza zanieczyszczenie powietrza pyłem PM10 może przekroczyć poziom dopuszczalny.
Nie należy przebywać na otwartym powietrzu zbyt długo. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych oraz chorych na astmę, choroby alergiczne skóry, oczu i choroby krążenia.

Nowy Sącz największe problemy ma z przekraczaniem dopuszczalnych dobowych wartości pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 (powodują choroby płuc i układu krążenia) oraz benzo(a)pirenu (związek silnie rakotwórczy).

Aktualny monitoring powietrza znajdziemy na stronie : http://monitoring.krakow.pios.gov.pl/iseo/

 

źródło. Gazeta.pl, sadeczanin.info, fot.sadeczanin.info gazetakrakowska.pl

 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates