olmezan

Łącko z rekordem ciepła - taki był czwartek!

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

dunajec jazowsko paz

     W środę na naszym profili facebookowym pisaliśmy, że czwartek będzie prawdziwie letnim dniem w październiku i tak było. Dla naszego regionu padł rekord temperatury dla III dekady października! oraz wyrównany rekord października dla Nowego Sącza. Jak podaję meteomodel.pl 

Wczoraj najwyższe temperatury notowano w Przemyślu (26.9°C) oraz Cieszynie i Łącku (26.8°C). Niewiele mniej było w Nowym Sączu (26.7°C, najwyższa wartość w październiku od 19 lat). Wartość z Przemyśla stanowi jednocześnie wyrównanie rekordu ciepła III dekady października z 27.10.2006 (Igołomia). Lokalnie bardzo wysokie były anomalie temperatury dobowej. Średnia temperatura dobowa w Bielsku Białej wyniosła aż 19.3°C, co stanowiło przewyższenie normy z lat 1981-2010 o 11.4°C. Jeszcze większe przewyższenie normy wystąpiło na Śnieżce (o 12.2°C), gdzie wczorajsza średnia temperatura dobowa wyniosła 12.7°C.

Warto cofnąć się do lat 80-tych i 90-tych, wtedy to w Łącku także były rekordowe temperatury. Na termometrach 8 stycznia 1994 roku pojawiła się temperatura 17,2 (trzeci wynik w kraju)  natomiast 19 grudnia 1989 -  20 stopni (także trzeci wynik w kraju) Warto zaznaczyc, że tylko niektóre miejscowości posiadają stację do przeprowadzania tego typu pomiarów. Na zdjęciu Dunajec-Jazowsko, gdzie temperatura była niewiele niższa od tej z Łącka, według nieprofesjonalnego pomiaru:)

fot.Natali B.

źródło: meteomodel.pl


 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates