olmezan

W Jazowsku powstanie ścieżka edukacyjna

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

wfosigw

      Projekt wdrażany będzie na obszarze Gminy Łącko w szkołach podstawowych oraz przedszkolach samorządowych. Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy z zakresu zasad gospdoarki odpadami oraz świadomości ekologicznej dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzieży objętych obowiązkiem szkolnym w Gminie Łącko. W ramach projektu poprzez poszczególne zadania promowana będzie prawidłowa gospodarka odpadami, m.in. segregacja odpadów oraz właściwe postępowanie z odpadami. Metody i formy edukacji będą skierowane na takie działania jak: konkurs plastyczny, konkurs fotograficzny, prelekcje w przedszkolach, szkołach, udostępnianie i popularyzacja informacji na temat prawidłowej gospdoarki odpadami oraz zbiórka makulatury.
Wykonana zostanie również ścieżka edukacyjna "Odpady segregujesz-dobrze postępujesz!" przy oczyszczalni ścieków w Jazowsku, gdzie dzieci będą miały okazję nauczyć się prawidłowej segregacji odpadów.

We wrześniu 2019 r. odbędą się warsztaty pt. "Zasady prawidłowej segregacji odpadów" mające na celu kształtownie postaw oraz zachowań proekologicznych wśród młodych osób zamieszkujących w Gminie Łącko, zwiększenie sprzyjającego nastawienia do zagadnień właściwej gospodarki odpadami, w tym prawidłowej segregacji odpadów , jak również wzrost ich wiedzy w zakresie zasad gospodarowania odpadami. Po zakończonych warsztatach każdy uczestnik otrzyma "Małą ekologiczną kolorowankę", która dodatkowo utrwali wiedzę.

źródło: lacko.pl;

free joomla templatejoomla template

 

nowalijka
Restauracja w Jazowsku
Menu kliknij
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

 

2022  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates