olmezan

Wicewójt zapowiada - "Wznowimy rozmowy i negocjacje"

Ocena użytkowników:  / 9
SłabyŚwietny 

      Obiecaliśmy Państwu krótką wypowiedź Pana Pawła Dybca - Zastępca Wójta Gminy Łącko, który także oddał swój głos w naszej ankiecie. Sprawę autobusu komunikacji miejskiej będziemy na bieżąco monitorować. Warto zaznaczyć, że jesteśmy rejonem gdzie kilka tysięcy mieszkańców nie ma dostępu do komunikacji miejskiej, co bardzo niepokoi.

Panie Pawle ponad 400 "realnych" osób z imienia i nazwiska poświęciło swój czas, by wejść na ankietę i zagłosować pozytywnie za powrotem do pomysłu kursowania autobusu do Jazowska (Łącka). Także Pan oddał głos "za". Czy jest szansa na realny powrót do tego pomysłu?

Myślę, że pomysł, aby autobusy MPK kursowały na terenie naszej gminy jest dobrym rozwiązaniem i oczekiwanym przez społeczeństwo. Dowodem jest między innymi wynik ankiety jak również informacje i opinie osób korzystających z komunikacji tzw. BUSAMI.Trzeba zaznaczyć, że rozszerzenie świadczenia usług komunikacyjnych przez MPK na teren naszej gminy wymaga zgody Rady Gminy Łącko. MPK wyrażało wstępnie chęć wprowadzenia kursów na linii Zabrzeż – Nowy Sącz , lecz uwarunkowane to było koniecznością dopłaty, a jej wysokość uzależniona była od ilości kursów.O ile to rozwiązanie wydaje się być zasadne i rentowne dla MPK to pozostaje nie rozwiązany problem z obsługą przyległych miejscowości tj. Obidza, Brzyna, Szczereż, Kicznia, Wola Kosnowa. Pytanie czy wprowadzając kursy autobusów MPK na nasz teren nie spowodujemy wycofania się sieci BUSÓW. Dlatego w tej sprawie potrzebna jest rzetelna analiza zarówno korzyści jak i ryzyka. W tym celu wznowimy rozmowy i negocjacje z nowym już kierownictwem MPK, a o wynikach postaramy się Państwa poinformować.
W tym miejscu chciałem podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w ankiecie, zobrazowała ona nam oczekiwania naszych mieszkańców w tej sprawie.

 

fot.własne;

 

Komentarze   

+8 #5 Filip 2019-02-06 12:22
Niech to MPK w końcu zacznie i u nas jeździć. Już mam dość busiarzy. Doprosić się o bilet zwłaszcza na krótkich kursach graniczy z cudem. Tylko jedna linia daje bez problemu. A przecież bilet to moje ubezpieczenie
Cytować
+7 #4 lulek 2019-02-06 11:59
tylko przemyślcie Panowie Wójtowie czy to da dobry efekt.. bo jako same MPK są super ale czy busy się nie zaczną likwidować? a strefa podmiejska obejmuje odległość 30km czyli to jest gdzieś początek zabrzeży a okoliczne miejscowości? przecież oprócz obidzy i brzyny są też inne: kicznia, wola kosnowa czarny potok, szczereż.
Cytować
+3 #3 niesamowite 2019-02-02 19:13
nie wierze że będzie jezdził autobus!
Cytować
+7 #2 Hhh 2019-02-02 12:37
Prosimy o busy na Brzyne i Obidzę.
Cytować
+8 #1 mieszkaniec 2019-02-02 12:26
I super!
Cytować

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates