olmezan

Zebranie wiejskie - Jazowsko będzie miało swój herb?

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

wiejskie zebranie 2018

     W dniu wczorajszym 18 o godzinie 20:00 odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Jazowsko, które trwało do godziny 22:10. W zebraniu, którego gospodarzem był sołtys naszej wsi Grzegorz Olszewski, oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców uczestniczyli:

Jan Dziedzina - Wójt Gminy Łącko

Paweł Dybiec - Zastępca

Rafał Skąpski -Kandydat na Prezydenta Nowego Sącza

Paweł Czepielik - Kierownik ZGK

Zdzisław Warzecha - Radny Gminy Łącko

Jan Klimek - Radny Gminy Łącko

Tadeusz Zaremba - Radny powiatu nowosądeckiego

Najważniejszym punktem zebrania było głosowanie w którym przyjęto proponowany rozdział funduszy na rok 2019 dla sołectwa Jazowsko. W dyskusji pojawiły się znane tematy m.in. przedszkole, rando, drogi - poświęcimy temu osobny artykuł. Jeżeli chodzi o poniższy herb, sołtys zwróci się o uaktualnienie Statutu Sołectwa Jazowsko, gdzie również można wpisać to, że Jazowsko ma herb. Według sołtysa Herb gminy Łącko odwołuje się do wezwania historycznej parafii w Łącku, natomiast nie ma żadnego elementu, z którym mogliby utożsamiać się mieszkańcy Jazowska i innych miejscowości wschodniej części gminy. Herb można stosować w najróżniejszych drukach, pismach, ulotkach, budynkach użyteczności publicznej, drogowskazach itp. Podobnie jak herb gminy. (Gdyby ktoś kiedyś miał inną propozycję herbu wsi, zawsze można rozważyć jego zmianę, pod warunkiem, że spełni wymogi sztuki heraldycznej).

 

herb

Podkowa srebrna, na której krzyż kawalerski złoty, to godło z herbu szlacheckiego Pobóg, którym mienili się najdawniejsi właściciele Jazowska. Lilie są w heraldyce symbolem Najświętszej Maryi Panny - nawiązanie do wezwania miejscowej parafii.

 

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates