olmezan

Ogłoszenia Parafialne - Dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Poniżej ogłoszenia parafialne na dwudziestą czwartą niedzielę w ciągu roku.


1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2.  Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej: LSO, orkiestrze, scholii męskiej, niosącym sztandary i feretrony w strojach regionalnych,  druhom strażakom, rodzicom za przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów, dzwonienia i dzieci pierwszokomunijnych.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:45. Zapraszamy.

4. Msza św. dla dzieci w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.

5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia Kalendarze rolnicze.

7. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia, a w szczególności Ks. kanonikowi Stanisławowi obchodzącemu jutro imieniny, składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Jazowskiej i dużo zdrowia i sił w posłudze kapłańskiej.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Kozik. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 15:00. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

            W najbliższym czasie zostaną odprawione msze św. gregoriańskie za Ś.P. Marię Ciapała z intencji pogrzebowych. Od 1 października odprawi ks. Przemysław Podobiński w Warszawie, a od 1 grudnia ks. Robert Dytko w Tarnowie. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

źródło: parafiajazowsko.pl;

fot.własne;

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

free joomla templatejoomla template

Dzisiaj jest: Sobota
17 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Dionizy, Floryn, Grzegorz, Hugo, Hugon,
Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław

Do końca roku zostało 45 dni.
Zodiak: Skorpion
sekret piekna

 Sekret Piękna

Gabinet Kosmetyczny

Urszula Bochenek

Naszacowice 149

tel.696-511-114

www.sekretpiekna-ub.pl

Sklep Wielobranżowy abc

Obidza - Jan Górka 

        

  

piano logo3

www.pianodesign.pl

PIANO DESIGN - SALON MUZYCZNY,

PIANINA, FORTEPIANY - NAPRAWA

2018  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates