olmezan

Dzisiaj Uroczystości Bożego Ciała - Ogłoszenia

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

    Dzisiaj Uroczystości Bożego Ciała. Warto zwrócić uwagę, że w piątek nie obowiązuje post, w poniedziałek 19 czerwca egzamin przed sakrementem bierzmowania. Poniżej ogłoszenia:

 

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, 15 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza uroczystość jest ściśle związana z tym, co działo się w Wieczerniku w Wielki Czwartek. Pan Jezus ustanowił wówczas sakrament Eucharystii, dając Apostołom do spożywania swoje Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. Ponieważ podczas Triduum Paschalnego skupiamy się na celebracji męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego też celebrowanie wszelkich innych tajemnic i wydarzeń jest przeniesione na późniejszy czas w ciągu roku. Przeżyjmy ten dzień w atmosferze dziękczynienia przede wszystkim za ów wielki dar, jakim jest realna obecność naszego Mistrza i Pana pośród nas pod postacią chleba. Dziękujmy za to, że możemy codziennie przyjmować ten pokarm i starajmy się z tego jak najczęściej korzystać, by jednoczyć się z Chrystusem w drodze do Ojca. Pamiętajmy jednak, aby do stołu Pańskiego nie przystępować niegodnie, w stanie grzechu ciężkiego, gdyż w ten sposób oddalamy się jeszcze bardziej od naszego Boga. I to, co miało nas prowadzić do życia, może stać się przyczyną potępienia. Dlatego został nam dany również sakrament pojednania, który ma przywracać naszą jedność z miłującym i miłosiernym Bogiem. Nie zapomnijmy zatem o tych sakramentach i ich szafarzach, czyli kapłanach. Nie byłoby Eucharystii, gdyby nie było komu jej sprawować. Dzisiaj dziękujmy Panu Bogu także za nich, prosząc o łaski potrzebne do godnego sprawowania posługi, do której zostali wezwani.

2. W piątek z racji oktawy uroczystości Bożego Ciała nie ma postu.

3. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godzinie 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

4. Egzamin przed sakramentem bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca: dla klasy IIA o godz. 15:00, dla klasy IIB o godz. 16:00. Bardzo serdecznie zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania o przybycie na egzamin.

5. Zachęcamy do udziału w spotkaniu młodzieży w Dębowcu w dniach 10-14.07. To forma rekolekcji i rozrywki adresowana do młodzieży po 2 klasie gimnazjum. Koszt pobytu z wyżywieniem i dojazdu to 200 zł. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa.

 

fot.własne

źródło: parafiajzowsko.pl

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template

Dzisiaj jest: Czwartek
1 Października 2020
Imieniny obchodzą
Benigna, Cieszysław, Danuta, Dan,
Danisz, Igor, Jan, Remigiusz

Do końca roku zostało 92 dni.
Zodiak: Waga
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2020  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates