olmezan

Wielki Tydzień - ogłoszenia

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

        Wielki Tydzień otwiera dzisiejszy dzień - Niedziela Palmowa. Przed nami wyjątkowy czas. Poniżej ogloszenia parafialne na ten szczególny tydzień.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 9 kwietnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Do osób starszych i chorych udamy się z posługą sakramentalną w środę od godziny 8:30. Proszę o zapewnienie transportu dla dwóch księży.

3. Zbiórka ministrantów w środę o 17:00, a lektorów w czwartek o godz. 9:00.

4. Droga krzyżowa w terenie będzie w środę po wieczornej Mszy św. Pójdziemy na Grabkę i Podgrabkę. Druhów strażaków proszę o zapewnienie bezpieczeństwa.

5. Całodzienna spowiedź w Łącku we wtorek.

6. W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – o godzinie 18:00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 23:00.

7. W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Przystrójmy w tym dniu krzyże w naszych domach i przy drogach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godzinie 17:00 i rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

8. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 18:00. Po liturgii – adoracja krzyża i przy Grobie Pańskim do godz. 23:00. Ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie chrześcijańskich zabytków w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

9. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7:30 do 20:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Jazowsku od 8:00 do 12:00 co pół godziny, Kadcza i Brzyna o godz. 10:00. Wesprzyjmy też w tym dniu najuboższych z naszej parafii. Kosze na żywność będą przy bocznym ołtarzu.

10. O godzinie 20:00 rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece chrzcielne lub paschaliki. Wigilię Paschalną zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną.

11. Bardzo proszę o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów oraz o zorganizowanie się niosących. Druhów strażaków proszę o przypilnowanie porządku na parkingu.

12. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym. Zachęcam by na sumę przyjść w strojach regionalnych.

13. Msza św. chrzcielna będzie w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 14:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.

14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni, kwiaty do grobu i dzieła duszpasterskie. Bardzo dziękuję rodzicom bierzmowanej w tym roku młodzieży, za dar ołtarza oraz przygotowanie dekoracji. Zostały sprowadzone do naszej parafii relikwie św. Matki Teresy z Kalkuty. Będą one do adoracji na nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

16. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

TRIDUUM PASCHALNE – PORZĄDEK CZUWANIA
WIELKI CZWARTEK
[Dzień Ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa]

18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

PRZENIESIENIE PANA JEZUSA DO CIEMNICY
Adoracja:

19:00 Mieszkańcy Brzyny

20:00 Mieszkańcy Łazów Brzyńskich i Obidzy

21:00 Mieszkańcy Kadczy

22:00 Mieszkańcy Jazowska


WIELKI PIĄTEK
[Obowiązuje post ścisły i abstynencja]

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy

7:00 Bractwa

8:00 Uczniowie kl. I Gimnazjum z całej parafii

9:00 Uczniowie kl. II Gimnazjum z całej parafii

10:00 Uczniowie kl. III Gimnazjum z całej parafii

11:00 Uczniowie kl. II, III, IV, V, VI z całej parafii

12:00 Róże Kobiet i Panien

13:00 Róże Ojców i Młodzieńców

14:00 Mieszkańcy Brzyny

15:00 Adoracja dla wszystkich

17:00 Droga Krzyżowa

18:00 Liturgia Męki Pańskiej

ADORACJA PANA JEZUSA W GROBIE

20:00 Mieszkańcy Kadczy

21:00 Mieszkańcy Jazowska

22:00 Grupa Młodzieżowa – Młodzież


WIELKA SOBOTA
[Dzień oczekiwania na zmartwychwstanie Pana Jezusa]

Błogosławienie pokarmów wielkanocnych

8:00 – 12:00 (co pół godziny) Jazowsko

10:00 Kadcza i Brzyna

12:00 Adoracja dla Wszystkich

13:00 Uczniowie kl. II, III, IV, V, VI z całej parafii

14:00 UCZNIOWIE KL. I GIMNAZJUM Z CAŁEJ PARAFII
15:00 UCZNIOWIE KL. II GIMNAZJUM Z CAŁEJ PARAFII
16:00 UCZNIOWIE KL. III GIMNAZJUM Z CAŁEJ PARAFII
17:00 Bractwa

18:00 Młodzież

19:00 Adoracja dla Wszystkich

20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej

Rezurekcja

należy przynieść świece

 

źódło: parafiajazowsko.pl

Komentarze   

+3 #1 Zofia 2017-04-10 20:57
Dlaczego Rezurekcja w naszej parafii jest w sobotę, przecież Pan Jezus Zmartwychwstał "trzeciego dnia", więc powinna być w niedzielę. W tym wypadku Wielka Niedziela, została sprowadzona do rangi "zwykłej" niedzieli. Domagajmy się zmiany!
Cytować

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template

Dzisiaj jest: Wtorek
20 Października 2020
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2020  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates