olmezan

Temat Przedszkola w Jazowsku - wypowiedź Wójta.

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

     przedszkole jazowsko

     Moja ,,wina” polega na tym, że chciałem spróbować sięgnąć po zewnętrzne środki i w obecnych realiach finansowych naszej gminy -w sposób szybki i osiągalny poprawić warunki dzieciom. Możliwość doposażenie przedszkola za kilkaset tysięcy złotych- w tym kuchni -to szansa której uważam że było grzechem nie spróbować wykorzystać. I taka moja refleksja - mam  w ostatnich dniach wrażenie , że być może to jest głównym problemem w tym całym zamieszaniu- zamiast gadania latami o przedszkolu- co trwa już sporo i niektórzy trwają w tym od lat a dziś stroją się w piórka aktywistów w tym zagadnieniu -mogłoby się okazać, że efekt poprawy byłby widoczny gołym okiem i osiągalny w obecnej sytuacji gminy...a jeśli gminę będzie stać  (daj Boże wnet) na budowę nowego lokum dla przedszkola to przeniesienie wyposażania za kilkaset tysięcy jest mniejszym problem niż to, że nie bardzo jest co przenosić.  W obecnej perspektywie środków UE  trudno znaleźć środki na budowę przedszkoli. Było ich sporo w poprzednim okresie finansowania. Powinienem zapytać gdzie byli wtedy Ci dziś tak żarliwie walczący o sprawę? Spora część z nich funkcjonuje bądź funkcjonowała w przestrzeni publicznej naszej gminy od lat...Rozumiem troskę tych, którzy wskazują na różne zagrożenia związane z ewentualnym przeniesieniem przedszkola, ale nie może być koronnym argumentem sprawa parkingu. W obecnym miejscu parking przy przedszkolu to 8 miejsc a kto się nie mieści parkuje doraźnie na chodniku przy drodze wojewódzkiej o takim a nie innym natężeniu ruchu pojazdów. To ma być to bezpieczniejsze rozwiązanie??!

   Kończąc chcę uciąć niepotrzebne spekulacje i emocje – wobec takiego a nie innego obrotu sprawy a zwłaszcza w obliczu klimatu w jakim od kilku dni całe to zamieszanie się odbywa odstępujemy od tego działania i takie stanowisko wyraźnie sformułowałem kilka dni temu na spotkaniu z rodzicami obecnych przedszkolaków. Pisząc odstępujemy mam na myśli nie siebie, ale cały zespół osób, które włożyły sporo sił i zaangażowania w prace nad przygotowaniem projektu i wniosku aplikacyjnego o środki unijne, który był na ukończeniu (zadanie w montażu: 84 proc. środki UE – 14 środki własne gminy). Myślę, że wojny polsko – polskiej mamy aż nadto od dłuższego czasu w mediach i nie sprowadzajmy tego poziomu dyskusji na nasze lokalne podwórko.

                                                           Z poważaniem Jan Dziedzina  

fot.własne;

Komentarze   

-6 #23 Jasiu 2017-02-15 17:59
Cytuję Bolek:
Bardzo przepraszem w moim komentarzu pojawiły się błędy nie z mojej winy.
Chcę to poprawić żeby nikt nie miał wątpliwośći o co chodzi.
A Ty przyjacielu który zamiast użyć imienia to podpisujesz się miejscowością Brzyna - to kultura wymaga czegoś innego,ale widocznie jej nie masz.Proponuję żebyś podał imię i nazwisko to Cię posadzimy na stołku i będziesz kiwał palcem w sprawie przedszkola.

Po przecinku i kropce daje się spację (odstęp).
Cytować
-6 #22 władek 2017-02-15 13:57
Czytam i czytam, i nie mogę pozbyć się wrażenie, że poniższe niektóre wpisy wysmarowały urzędasy. Przecież też im wolno, ale jaka to obiektywna wypowiedź?
Cytować
+8 #21 obserwator 2017-02-14 19:37
Pan Wójt powinien sam podjąć decyzje i nie patrzeć na fikcyjne podpisy jakie zbierała dyrektorka z radnymi i zrobić przedszkole w budynku szkoły, bo jest bardzo potrzebne.A jak będzie kasa to wybuduje nowe.I po problemie.Będzie problem jak zamkną stare przedszkole ze względu na bezpieczeństwo dzieci.Gdzie wtedy pójdą?
Cytować
+11 #20 Kazek 2017-02-13 21:11
Tolda
Jak masz tyle do powiedzenia na temat przedszkola to idź się (treść wymoderowana przez administratora/obraźliwa)
Bo to Ty chora jesteś skoro tak uważasz że to te same osoby piszą.
Bo prawdę napisały.Ģratuluje pomysłu.
Cytować
+11 #19 Bolek 2017-02-13 19:46
Bardzo przepraszem w moim komentarzu pojawiły się błędy nie z mojej winy.
Chcę to poprawić żeby nikt nie miał wątpliwośći o co chodzi.
A Ty przyjacielu który zamiast użyć imienia to podpisujesz się miejscowością Brzyna - to kultura wymaga czegoś innego,ale widocznie jej nie masz.Proponuję żebyś podał imię i nazwisko to Cię posadzimy na stołku i będziesz kiwał palcem w sprawie przedszkola.
Cytować
-9 #18 czytelnik 2017-02-13 19:37
No, no, no - nikt nie mówi o świeceniu pustkami przez szkołę. Nawet wójt. Ale o zwolnieniu kilku sal. A zważywszy w jakich niektórych salach (kantorkach na szczotki) dzieci się teraz uczą, dobrze taki luz zrobi i da się placówkę rozmieścić racjonalnie. Przedszkole w szkole to paranoja i basta. Nie szukajcie zapchajdziur, tylko patrzcie racjonalnie. Skoro przez 30 lat ludzie walą podpisy o budowę nowego budynku, to nie zasłaniajcie się teraz wpakowaniem jednej placówki w drugą. A pan Młynarczyk? No cóż. A pan Klag? może i by coś zrobił. Ale kto za tym wtedy chodził? Pan Dziedzina się zapędził. Miejmy nadzieję, że po raz ostatni w stosunku do Jazowska. Niech myśli nad rozwojem wsi, a nie nad "optymalizacją". Szkoła też potrzebuje swobody, a nie ścisku.
Cytować
-11 #17 tolda 2017-02-13 19:17
Ciekawe, że Bolek, Kazek i obserwator to ta sama osoba. Nawet błędy są w ich wypowiedziach identyczne :P jak już ktoś sam ze sobą dialog prowadzi to kiepsko z nim. Dużo zdrowia więc życzę!
Cytować
+11 #16 Kazek 2017-02-13 19:05
Jakie wreszcie mądre komentarze się pojawiają. Bolek i obserwator .
Trzymam z wami i popieram to co piszecie.
Gorzka prawda wychodzi na światło dzienne.Bardzo mądre rzeczy piszecie.Piszcie tak dalej -prawdę.
Cytować
+10 #15 Bolek 2017-02-13 18:51
Drodzy przyjaciele
Jeszcze raz wróce do wątku o króry się tak wszyscy tu spieramy.
Dlaczego np.wójt p.Klag nie musiał nic robić w sprawie budowy przedszkola.
Dlaczego np.wójt p.Młynarczyk nie musiał nic robić w sprawie budowy przedszkola.
Tylko wszyscy wymagają że to wójt p.Dziedzina ma robić.Każdy wie jak budynek wygląda.
Tylko dlaczego teraz to wszyscy zauważyli ???
Bo wójt chciał dobrze - to nagle cały atak padł na niego.
A Ty przyjacielu który za miast użyć imienia to podpisujesz się miejscowością Brzyna - to lultura wymaga czegoś innego,ale widocznie jej nie masz.
Propinuje żebyś podał inię i nazwisko to Cię posadzimy na tym stołku i będziesz kiwał palcem w sprawie przedszkola.
A może coś Ci się uda wykiwać.
Wreszcie inni też zaczynają widzieć prawdę jak np.obserwator. Bardzo mądry komentarz.
Cytować
+11 #14 obserwator 2017-02-13 18:03
O co tu chodzi.Wszyscy chcieli przedszkole,Pan Wójt jest rozsądnym gospodarzem i świetnie zaplanował,aby umieścić go w szkole,która za kilka lat będzie świecić pustkami.
w czym problem?Problem w tym że panowie radni muszą się czymś wreszcie wykazać nic nie zrobili przez tyle lat to teraz jest okazja, aby ludzi ze wsi skłócić.Zmuszanie do podpisywania listy.A pani dyrektor straciłaby stanowisko to przecież oczywiste a jeszcze się nie zrealizowała.Czemu wójt nie zrobił wiejskiego zebrania aby każdy miał możliwość wypowiedzi tylko pokątnie się spotykali w kilka osób.Przecież ludzie krzyczą że przedszkole świetnie będzie będzie prosperowało w budynku szkoły.
Cytować
-2 #13 Jasiu 2017-02-13 11:42
Cytuję Bolek:
Ciekawe że inni przez trzydzieści lat nie kiwneli palcem w sprawie przedszkola. A nagle jak p. Dziedzina jest wöjtem ma wybudować na życzenie dziś i teraz.Ludzie coś z wami nie tak.Czysta złośliwość i nic więcej. A może ta Brzyna będzie kandydować na wójta to w ciagu jednego miesiąca wybuduje nie tylko przedszkole ale całe imperium w Jazowsku.

A widziałeś stan tego przedszkola? Co roku jest gorzej. Budynek swoje lata ma i w tej chwili albo kapitalny remont co podobno nieopłacalne albo budowa od zera.
Cytować
-3 #12 Brzyna 2017-02-13 04:39
Bolek naucz się czytać ze zrozumieniem bo albo nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć w czym rzecz. Nikt nie wymaga żeby przedszkole powstało natychmiast tylko żeby wójt wreszcie raczył coś w tym kierunku zrobić a nie uszczęśliwiał nas zastępczymi pomysłami. Dotarło?
Cytować
+5 #11 Bolek 2017-02-12 20:48
Ciekawe że inni przez trzydzieści lat nie kiwneli palcem w sprawie przedszkola. A nagle jak p. Dziedzina jest wöjtem ma wybudować na życzenie dziś i teraz.Ludzie coś z wami nie tak.Czysta złośliwość i nic więcej. A może ta Brzyna będzie kandydować na wójta to w ciagu jednego miesiąca wybuduje nie tylko przedszkole ale całe imperium w Jazowsku.
Cytować
-9 #10 Brzyna 2017-02-12 16:26
Cały czas słychać od różnych (zmoderowano -obraźliwe określenie) że biedny Dziedzina jest dopiero wójtem pół roku, rok, dopiero dwa lata... to do licha ile ma być na stołku żeby odpowiadać za bierność lub złe decyzje? Przecież to już ponad pół kadencji! To ile mu trzeba? 20 lat? Ludziom chodzi o to że tu i teraz z ludźmi się nie liczy i w sprawie budowy przedszkola palcem nie kiwnął.
Cytować
+6 #9 Bolek 2017-02-12 13:49
Bolek świetny komentarz i przede wszystkim prawdziwy .Ja od siebie tež dodam že ježeli czytało się uważnie wypowiedz p.wójta który wspomniał że były środki z UE na przedszkola w poprzednich latach. Więc ja się pytam co robili nasi kochani radni że nie pozyskali tych środków. Obydwaj panowie są w radzie gminy bardzo dawno.Nawer p Warzecha był przewodniczącym rady gminy.Więc może zorganizować zebranie wiejskie i niech radni przedstawią swoje argumenty dlaczego wtedy się nie starali o budowe przedszkola.Tylko teraz się obudzili z letargu jak nie ma takich środków.Całą odpowiedzialność za brak nowego przedszkola ponoszą radni.Bo to oni powinni zabiegać o to,bo doskonale wiedzą w jakim budynku mieści się przedszkole.
Cytować
+5 #8 Bolek 2017-02-11 16:19
Szanowni Państwo
Mam pytanie do was tu tak chetnie piszączych komentarze.Dlaczego wszyscy macie pretensje do Pana Wójta Dziedziny ???
On jest dopiero wójtem 2 lata i co miał ztobić w tak krótkim czasie.
Dlaczego nie zapytacie radnych p.Klimka i p. Warzechę co robili w sprawie Przedszkola.
A zwłaszcza p.Klimka bo najdłużej jest radnym i zawsze był przeciwny sprawą Przedszkola.Nagle za namową kogoś walczy o budowe Przedszkola. Trochę dziwne a nawet bardzo dziwne.
A co robili poprzedni sołtysi w sprawie Przedszkola ??? Między innymi p.Gańko ?????
Te wszystkie żale nie powinny trafić do wójta Dziedziny tylko do radnych i sołtysów.
A całe zamieszanie i nie smaki we wsi wywołała pani... ( wpis zmoderowano/skrócono przez administratora treść posądzająca)
Cytować
-8 #7 Jasiu 2017-02-11 09:15
A dlaczego nie chcieliście przedszkola przenieść do budynku wielofunkcyjnego. Strażacy wam nie pozwolili a może trzeba sobie powiedzieć. Strażacy chcą ten budynek przejąć cały ( resztę wpisu administrator wykasował - treść obraźliwa)
Cytować
-2 #6 Jadwiga P. 2017-02-11 06:55
Nikt nic nie powiedział o tym że przebudowa części budynku gimnazjum na przedszkole i kupno potrzebnych sprzętów też za darmo by się nie odbyła - kilkadziesiąt tysięcy trzeba by na to wydać. Za te pieniądze by można przygotować chociaż projekt nowego i może jeszcze coś zrobić. Tak się na wsi po chłopsku gospodaruje. Bezsensem jest wydać spore pieniądze na przenosiny do gimnazjum jak ma się budować nowe przedszkole chyba że tak na prawdę wcale nie miało się zamiaru go budować i to mi się wydaje bardzo prawdopodobne.
Ważni jesteśmy tylko wtedy jak idą wybory a po wyborach jak czegoś wymagamy to wójt nazywa nas "aktywistami którzy obrośli w piórka". Tak nas szanują. Traktują nas jak ciemny motłoch bo zamiast rozmawiać z nami
o swoim pomyśle wcześniej to nas chcą postawić przed faktem dokonanym i jeszcze złości pokazują bo się ludzie na takie traktowanie nie godzą. Wójtowi i spółce wydaje się że są najmądrzejsi i wszechwiedzący a "obywatele do budy i nie szczekać".
Cytować
-2 #5 mlody 2017-02-10 18:42
Jedno pytanie do p. Dziedziny: Co dotychczas Pan zrobił dla budowy nowego przedszkola w Jazowsku? Odpowiedź znamy- nic. Niech pan sobie daruje więc te fochy.
Cytować
-2 #4 czytelnik 2017-02-10 18:03
No to -zośka- powiedziała prawdę... No no. Nic dodać, nic ująć! Super!
Cytować

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2021  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates