olmezan

/ Wywiad/ Joanna Florian z nagrodą Młodego Wolontariusza Roku 2015!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Podczas X Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk wręczyli nagrody w konkursie na Wolontariusza Roku 2015 i dla Najlepszej Inicjatywy Roku 2015

Tytuł Młodego Wolontariusza Roku 2015 został przyznany Joannie Florianz Kadczy, która przez dwa lata prowadziła zajęcia dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Jazowsku. W ramach pracy: pomagała  dzieciom w nauce i odrabianiu lekcji, organizowała im czas wolny, przygotowywała zabawy andrzejkowe, pomagała Mikołajowi w rozdawaniu prezentów, przygotowywała gazetki tematyczne. Joanna Florian jest również wolontariuszem akcyjnym (współorganizacja Wigilii dla seniorów w Starym Sączu). Brała udział w projektach: „Zawodowy Ogólniak”, „Z kulturą za pan brat”, „Wolontariat - podaj dalej”, a także współpracowała z organizatorami m.in. zbiórki pieniędzy do puszek na leczenie i rehabilitację Bartosza Wiewióry i Pawła Skorupki, akcji „Kilometry Dobra”, festynie charytatywnym „Gramy dla Olivki”. Łączna liczba godzin, które Joanna  Florian poświęciła na pracę, jako wolontariusz wynosi 347.

-Gratulację Pani Joanno.

-Dziękuję za gratulacje,jednakże nie robiłam tego wszystkiego dla nagrody.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z wolontariatem?

Moja przygoda z wolontariatem rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku. Jako pierwszoklasistka zauważyłam plakat promujący wolontariat. Koordynator szkolnego klubu zachęciła mnie by się zapisać. To była najlepsza decyzja w moim życiu. Niedługo później zaczęłam jeździć na różne akcje, szkolenia, spędzać czas z dziećmi, bawiąc się z nimi i tak zaczęła się moja " praca" jako wolontariusz.

Jakie było na początku Twoje wyobrażenie o wolontariacie, czym dla Ciebie był i jak go postrzegałaś?

Na początku  wolontariat trochę mnie przerażał, ciężka praca, różni ludzie, jednakże z czasem stwierdziłam, że nie ma piękniejsze nagrody za wysyłek jak uśmiech dziecka czy dorosłego. Wolontariat był dla mnie ważna częścią mojego życia, dzięki niemu dużo się nauczyłam, zrozumiałam pewne kwestie, mogłam oderwać  się od problemów, ponieważ gdy patrzyłam na bezradność osób starszych, czy dzieci niepełnosprawnych dochodziłam do wniosku, że moje problemy, w porównaniu z ich codziennymi rozterkami, są niczym.

Jak postrzegasz wolontariat w Polsce?

Coraz więcej osób decyduje się pomagać z być wolontariuszem. Myślę, że w przyszłości w Polsce będzie można naprawdę dużo pomóc.

Osoby, które spotykasz i spotkałaś podczas wolontariatu, czy cenisz sobie takich ludzi, czy utrzymujecie kontakt?

Podczas wolontariatu spotkałam dużo różnych osób. Z niektórymi kontakt pozostał i myślę, że pozostanie jeszcze przez pewien czas, ponieważ z takimi osobnymi warto rozmawiać i zawsze można liczyć na ich pomoc. Jednakże nie ze wszystkimi utrzymuje kontakt, jest tych osób za dużo. Bardzo sobie cenię ludzi, z którymi pracowałam, pracuje i będę pracować, ponieważ to, co oni robią jest naprawdę godne naśladowania, ich bezinteresowna pomoc, czas poświęcony dla innych.

Czy przyznana nagroda jakoś dodatkowo napędzi Cię do działania?

Raczej nie. Ja nie byłam wolontariuszem dla nagrody. To, że otrzymałam tytuł wolontariusza roku bardzo mnie cieszy, mobilizuje  i napewno podnosi na duchu, że moja praca została doceniona, jednakże zostając wolontariuszem nie myślał o nagrodach, tylko o pomocy potrzebującym, czy po prostu spędzeniu z nimi czasu.

Jak wygląda Twoje codzienne życie poza wolontariatem?

Aktualnie pracuję, w maju pisałam maturę. W październiku zamierzam iść na studia. Życie kręci się dalej w bardzo szybkim tempie, jednakże zawsze jest w świadomości by robic coś dobrego dla drugiego człowieka.

Jakieś plany związane z wolontariatem na najbliższą przyszłość?

Zobaczymy, co przyniesie los, jednakże chciałabym pogodzić pracę z wolontariatem. Myślałam, by zrobić kursy, które pozwoliłyby mi być jeszcze lepszym wolontariuszem. Napewno nie przestanę pomagać. Z wolontariatu się nie wyrasta, wolontariuszem się jest do końca życia. I mam nadzieję, że w moim przypadku tak będzie.

Dziękuje za krótką rozmowę i życzymy, by udało się pogodzić pracę z wolontariatem.

źródło fot.: powiat.nowy-sacz.pl

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template

Dzisiaj jest: Środa
30 Września 2020
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.
Zodiak: Waga
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2020  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates