olmezan

Maciej Prostko - Kandydat do Sejmu RP

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

Pan Maciej Prostko jest jednym z czterech kandydatów startujących na Posła RP z terenu naszej Gminy. Poniżej rozmowa z kandydatem.

  

Co skłoniło Pana do startu w wyborach, i dlaczego akurat z listy Pawła Kukiza?

Polityką interesuję się od zawsze, trochę chyba mój Tata zaszczepił we mnie tę pasję. Jednak dotychczas raczej byłem biernym obserwatorem i to wiecznie niezadowolonym z całej klasy politycznej. Wraz z pojawieniem się Pawła Kukiza na scenie politycznej pojawiła się nowa jakość. Słuchając tego człowieka myślałem Kurczę, gościu ma rację, a do tego nie udaje, nie kalkuluje, jest autentyczny. Do tego postulat JOWów, który zawsze był mi bardzo bliski. Postanowiłem więc wreszcie przestać narzekać, a zacząć działać, w końcu do triumfu zła wystarczy bierność ludzi dobrych.

W poprzednich wyborach nie było listy Pawła Kukiza, na kogo więc Pan głosował, i dlaczego?

Domyślam się, że pyta Pan o wybory parlamentarne sprzed 4 lat. Głosowałem wtedy na Prawicę RP – partię Marka Jurka. Jest to jeden z nielicznych polityków, których cenię, który jest podobnie jak Paweł Kukiz autentyczny i bezkompromisowy. Niestety mam wrażenie, że brakuje nieco charyzmy, aby ze swoim projektem bardziej zaistnieć. Martwię się, że po wyborach parlamentarnych, w których Prawica startuje wspólnie z PiSem zostanie całkowicie wchłonięta przez to ugrupowanie – szkoda by było, bo właśnie w małych partiach, ugrupowaniach stowarzyszeniach są ludzie prawdziwie ideowi, których ze świecą można szukać w dużych partiach.

W jaki sposób prowadzi Pan kampanię wyborczą?

Nie mam wielkich środków, Kukiz'15 nie jest partią polityczną, która ma dotacje z budżetu ani nie dostał wielkiego „kredytu” jak Nowoczesna Ryszarda Petru. Wszystko opłacamy z własnych środków, więc znacząco nas to ogranicza. Działam głównie w internecie gdzie prowadzę swój oficjalny profil, na który serdecznie zapraszam: www.facebook.com/MaciejProstkoKukiz15 Komentuję tam bieżącą sytuacje w kraju oraz prezentuje poglądy, chętnie odpowiadam również na wszelkie pytania. Poza tym obecnie z całym komitetem ruszamy w teren na spotkania z wyborcami. Już teraz zapraszam do Oberży w Łącku, gdzie 19 października o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Z tego, co się orientuje jest to jedyne oficjalne spotkanie z mieszkańcami w naszej gminie, jakie organizuję którykolwiek z komitetów wyborczych.

No i oczywiście kampania tradycyjna, czyli plakaty, banery, ulotki jednak tutaj staram się działać z umiarem i nie zaśmiecać całego regionu. Nie chciałbym, aby mieszkańcy gminy bali się, że jak zajrzą do lodówki wyskoczy z niej Maciej Prostko, a z niektórymi kandydatami już powoli tak to wygląda.

Kogo Pan ma na myśli ?

Pan wybaczy nie chciałbym nikogo atakować ad personam. Jest kilka takich osób, które spoglądają na nas z co drugiego płotu, głównie z PiSu. Nawiasem warto zauważyć, że ta partia w swym programie jest za utrzymaniem systemu finansowania partii z budżetu państwa. Przy okazji tej kampanii widzimy na co głównie te pieniądze budżetowe (czyli nas wszystkich) są przeznaczane...

Jaki uzyskany wynik zadowoli Pana?

Nie myślę w tych kategoriach. Każdy pojedynczy oddany na mnie głos to ogromny zaszczyt i odpowiedzialność.

To inaczej, czy z 20 głosów byłby Pan też dumny?

Jak już powiedziałem każdy jeden głos to ogromny zaszczyt i odpowiedzialność. Proszę Pana naprawdę nie myślę o tym ile chce dostać głosów, najważniejsze to nie zawieść zaufania tych, co te głosy oddadzą, bez względu na to czy będzie to 10, 20 czy 10 tysięcy osób. Nie należy kalkulować tylko robić swoje, walczyć o własne przekonania to wszystko przecież do nas wraca. Adam Małysz w czasie swojej kariery mówił, że nie myśli o tym, które miejsce chce zająć tylko o tym żeby dobrze skoczyć. To jest bardzo dobry tok rozumowania, jeżeli chodzi o każdą dziedzinę życia.

Czy chce Pan osiedlenia imigrantów w Gminie Łącko?

Bądźmy poważni, mamy problem ze zintegrowaniem mniejszości romskiej, która mimo wszystko kulturowo jest nam bliższa (chociażby z uwagi na wyznanie), a co dopiero ze zintegrowaniem muzułmanów. Absolutnie jestem temu przeciwny i to nie tylko w naszej gminie, ale w całym kraju. To co nam zafundował rząd Pani Ewy Kopacz to jest farsa. Podkreślmy jeszcze, że ci ludzie wcale nie chcą jechać do Polski, siłą ich mamy zapakować w pociągi i ich tu przywieźć, a potem trzymać pod kluczem? Niemcy ich do siebie zaprosili ustami Pani Kanclerz, to ich problem. Jakoś nie słyszałem o solidarności europejskiej przy budowie gazociągu Nord Stream.

Jak zostanie Pan posłem, jak wyglądać będzie Pana współpraca z władzami gminy, planuję Pan takową?

Oczywiście, każdy poseł powinien być przede wszystkim aktywny w miejscu, gdzie dostał najwięcej głosów. Będę chciał być stale w kontakcie z władzami gminy i w razie, czego wspierać je w Warszawie. Poza tym warto mówić i promować niezwykłe odkrycie na Górze Zyndrama, czyli ruiny starożytnej warowni. Niewątpliwie po zakończeniu prac archeologicznych będzie można uczynić z tego sporą atrakcję turystyczną, z której mógłby korzystać cały region.

Ponadto, nie wyobrażam sobie, abym miał otworzyć biuro poselskie gdzie indziej niż w Łącku.

Jakby miał Pan możliwość "załatwienia" jednej sprawy dla naszej gminy w Sejmie, co by to było?

Nie będę pewnie specjalnie oryginalny – oczywiście „legalizacja” sprzedaży śliwowicy, a właściwie umożliwienie sprzedaży tworzonych przydomowo wyrobów alkoholowych.

Ale oprócz tego trzeba również pamiętać, że rozwój gminy jest zależny od rozwoju całego regionu. I tutaj niezwykle istotne jest zadbanie o inwestycje infrastrukturalne, chociażby budowę drogi szybkiego ruchu z Nowego Sącza do autostrady A4, czy też linii kolejowej Podłęże-Piekiełko. Jest to niezwykle istotna kwestia zwłaszcza w kontekście potencjału turystycznego całego regionu. Nasz komitet w zeszły w piątek w tej sprawie podpisał deklaracje, iż chcemy w tym temacie zjednoczyć się, ponad partyjnymi podziałami, ze wszystkimi posłami z całego okręgu.

Proszę przekonać naszych czytelników, że warto na Pana zagłosować.

Przede wszystkim warto głosować na nasz komitet wyborczy. Zachęcam się do zapoznania z naszą strategią, dostępna jest pod tym linkiem: https://ruchkukiza.pl/strategia-zmiany/ wbrew temu co mówią media mamy program i jest to jedyny program, który diagnozuje i proponuje rozwiązanie realnych problemów, jak chociażby przewlekłość postępowań sądowych, czy potężna biurokracja, nie ma tam czczych obietnic, które fundują nam najwięksi. Chyba nikt z nas nie wierzy w 500 zł na dziecko czy w likwidacje składek ZUS i NFZ.

A jeżeli o mnie samego chodzi, to zamierzam założeń ze strategii bronić rękami i nogami, ponadto działać na rzecz obrony wartości chrześcijańskich. Nie wyobrażam sobie żebym kiedykolwiek miał zagłosować za aborcją czy homoseksualnymi związkami partnerskimi. Nie wyobrażam sobie żebym miał głosować za podwyższeniem podatków dotyczących przeciętnych obywateli (VAT, PIT, CIT). I powiem jeszcze jedno, jeżeli mi się uda i zostanę posłem, a w jakikolwiek sposób zawiodę zaufanie rozliczcie mnie z tego surowo.  

fot. źródło: fanpage kandydata 

Komentarze   

+3 #1 Jan 2015-10-13 20:56
Co do imigrantów to myślę że po wyborach w Polsce powstanie nowy klimat w mediach i zaczniemy nazywać rzeczy po imieniu, np. że całkowicie w gruzach legła cała strategia Niemiec obliczona na pozyskanie taniej siły roboczej z krajów arabskich. To tym razem Niemcom wszystko nawaliło i żądanie od premier RP Kopacz przyjęcia w Polsce imigrantów jest tylko dowodem na to że Niemcy wciąż nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji w jakiej się nagle znaleźli (imigranci po prostu nie zgodzą się na osiedlenie w Polsce, bo oni chcieli osiedlić się w Niemczech i to Niemcy właśnie ich do siebie zwabiali, nie Polacy).
Cytować

Dodaj komentarz

Serwis jazowsko.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.Serwis gromadzi dane osobowe autorów komentarzy (adres IP, oraz nick).Komentarze: obraźliwe, złośliwe, spamerskie, nieetyczne będą kasowane/ nieopublikowane.

Kod antyspamowy
Odśwież

free joomla templatejoomla template

Dzisiaj jest: Czwartek
29 Października 2020
Imieniny obchodzą
Euzebia, Franciszek, Longin, Longina,
Lubogost, Narcyz, Teodor, Wioletta

Do końca roku zostało 64 dni.
Zodiak: Skorpion
nowalijka
Karta Dań 
kliknij
dania dnia
kliknij
tel.18 262 20 30
porebski transport
PORĘBSKI TRANSPORT
szczegóły oferty kliknij
auto spec
AUTO-SPEC
szczegóły oferty kliknij
niezwykly dzien
www.niezwykłydzień.pl
Studio Filmowe Niezwykły Dzień -
wideofilmowanie, kamerzysta-
wesela.

  www.obidza.jazowsko.com.pl

2020  Jazowsko - Jazowsko.com.pl   globbers joomla templates